35 yılı aşkın bir süredir Amerika’da evlilik danışmanlığı yapan, Beş Sevgi dili kitabının yazarı Gary Chapman, kişilerin sevgilerini farklı şekillerde ifade ettiğini söylüyor ve bunları şöyle sıralıyor:

Onaylayıcı Kelimeler: Sizin için takdir, iltifat, övgü ve başkalarının yanında hakkınızda güzel konuşulması sevginin göstergesi ve bu yolla sevildiğinizi hissediyorsunuz.
Kaliteli Zaman: Bir süre tüm dikkatinizi ve ilginizi eşinize odaklayabileceğiniz ortak zamanı paylaştığınız, baş başa kalabileceğiniz aktiviteler size sevildiğinizi hissettiriyor.
Hediye Almak: Özel günlerde, kriz anlarından sonra, anlamlı, esprili hediyeler almak size kendinizi özel hissettiriyor.
Hizmet Eylemleri: Ev işlerine yardım edilmesi, romantik bir yemek hazırlanması, alışveriş, çocuğun bakımı gibi eylemlerin sevdiğiniz kişi tarafından yapılması size sevildiğinizi hissettiriyor.
Fiziksel Temas: El ele tutuşmak, sarılmak, dokunmak, kucaklaşmak, masaj yapılması gibi sevdiğiniz kişiyle fiziksel olarak yakın olmanız size kendinizi özel hissettiriyor.

Peki, sizin baskın sevgi diliniz hangisi? En çok ne zaman eşinizin sizi sevdiğini düşünüyorsunuz? Birbirinizi ne kadar çok severseniz sevin, bu sevgiyi karşınızdakinin dilinde nasıl gösterdiğiniz önemli. Siz de aşağıdaki testi uygulayarak baskın sevgi dilinizi bulabilirsiniz. 30 çift ifadeden size en uygun olanını işaretleyip gönderin, sevgi dilinizi öğrenin.

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.


14.


15.


16.


17.


18.


19.


20.


21.


22.


23.


24.


25.


26.


27.


28.


29.


30.