"Kötülük edebilmek ellerinde iken bütün ömrünü doğrulukla geçirmek çok güç ve övgüye değer bir şeydir." Eflatun

Archive for the ‘Resim Günlüğüm’ Category

PEMBE ÇİÇEKLER VE ELMA

Haziran 24th, 2014
PEMBE ÇİÇEKLER VE ELMA

Cam etkisinin yağlıboya ile nasıl tuval üzerinde yansıtılacağını merak ettiğim için bu resmi yapmaya karar verdim. Başlangıçta zor gibi görünse de bazı püf noktalarını öğrendikten sonra kolay tamamladım. Bu arada elma çizmeyi seviyorum, hiç bıkmadan bir ağaç dolusu elma çizebilirim…

Devamı

MEYVE TABAĞI

Mayıs 27th, 2014
MEYVE TABAĞI

Natürmort resim çizmeyi seviyorum. İlk defa orijinal resmi gördüğümde hemen çizmeye karar verdim. Renkler ve meyvelerin bu kadar canlı durması beni cezbetti. Daha önce resmini yaptığım siyah üzümlerle kıyasladığımda, bu resimde daha rahat çalıştığımı fark ettim. Resimden bakarak çizmeme rağmen, arada bir gerçek çilekleri de yakından inceleyerek çizmeye çalıştım. 

Devamı

KIRMIZILI KADIN

Nisan 29th, 2014
KIRMIZILI KADIN

Kırmızılar içindeki bu kadını çizerken özellikle yüz bölümünde biraz zorlandığımı itiraf etmeliyim. Hem yüz hatları, hem de ışığın yan cepheden yüzüne vurması beni çizim esnasında biraz terletti. Sonra yüz ifadesini bire bir aynı yapma fikrinden vazgeçip, benim belirlediğim yüz hatları ile çizdim. Bu da bana daha özgün çalışma fırsatı verdi.

Devamı

KIRMIZI YALI

Mart 25th, 2014
KIRMIZI YALI

Orijinal resimden bakarak yaptığım boğaz ve yalı manzarasında, yalıları ve kayıkları çizmek farklı bir deneyim oldu. Asıl yeni öğrendiğim teknik ise “uzak etkisini” verebilmek için sağ arka planda kalan bölümde glase tekniğini kullanmamdı. Suyun üstüne düşen yansımalar ise resme ayrı bir hareket verdi.

Devamı

BALERİN

Şubat 11th, 2014
BALERİN

Estetik bir görüntüsü olduğu için ve ten rengini tekrar çalışma fırsatı verdiği için bu resmi seçtim. Yüz hatları ve vücut hatlarını daha önceki denemelerime göre daha kolay verebildim. Arka plan çok belirgin olmamakla beraber renklerin uyumu balerini daha ön plana çıkardı.

Devamı

İKİ YELKENLİ

Ocak 14th, 2014
İKİ YELKENLİ

Orijinal resmin baskısı kötü olduğu için biraz hayal gücü biraz da farklı yelkenli resimlerine bakarak çizdiğim yelkenliler ve gökyüzü beni biraz uğraştırdı. Kapalı gökyüzünden süzülen güneşin etkisini vermek kolay olmadı. Daha önce dalga çizdiğim için yelkenlilerin çevresindeki dalgaları çizerken çok zorlanmadım.

Devamı

RESİM GÜNLÜĞÜM

OLUMLAMANI GÖNDER


hissediyorum.

listede bulamadın mı? kendi olumlamanı yaz: